Terminy wypoczynku:
Turnus 1: 06.07.-15.07.2024r
2 400 zł / 10 dni
120 miejsc dla uczestników w pokojach z pełnym węzłem sanitarnym.
Położony w sercu malowniczego Leska Aparthotel Wrota Bieszczad, to miejsce na udany relaks i wypoczynek. Apartamenty wyposażone są w aneksy kuchenne, a do dyspozycji gości jest bezpłatny parking oraz winda.
Malownicze położenie Leska u wrót Bieszczadów, oraz komfortowe wyposażenie obiektu sprawią, że w Aparthotelu Wrota Bieszczad znajdziesz wszystko, czego potrzebujesz.
Jednym z najstarszych jest pochodzący z ok. 1507 roku, później wielokrotnie niszczony i odbudowywany Zamek Kmitów.
Przez Lesko i jego okolice przebiega kilka szlaków konnych o długości od 30 km do 45 km i różnych stopniach trudności. Szlaki są tak poprowadzone, by pokazać turystom najatrakcyjniejsze tereny gminy.
Miejscem, które koniecznie trzeba zobaczyć jest również Kamień Leski – owiany licznymi legendami piaskowiec, o wysokości około 20 metrów. Był on opisywany m.in. przez Aleksandra Fredrę w poemacie „Kamień nad Liskiem”. Z centrum Leska prowadzi tam zielony szlak turystyczny.
Połonina Wetlińska – masyw górski i połonina w Bieszczadach Zachodnich. Jest jednym z najczęściej odwiedzanych miejsc w Bieszczadach.
Połonina Wetlińska i sąsiedni Smerek nazwy wzięły od leżących u ich stóp wsi. Nadali je kartografowie austriaccy.
Kolej gondolowa PKL Solina to najnowocześniejsza tego typu kolej w Polsce. To miejsce, gdzie kunszt techniki łączy się z bieszczadzką naturą.
Budując kolej w pełni uszanowaliśmy otaczający ekosystem.
Skrywa wiele niuansów i ciekawostek.
Muzeum Budownictwa Ludowego w Sanoku – pierwsze i największe pod względem liczby zgromadzonych obiektów muzeum etnograficzne w Polsce założone po drugiej wojnie światowej.
Decyzją Ministerstwa Kultury i Sztuki z 24 stycznia 1958 zostało powołane „Muzeum Skansenowskie w Budowie”.
Statek płynie obok Wyspy Zajęczej, w kierunku zapory wodnej w Solinie, przepływa obok WZW „JAWOR”, Martwego Lasu i opływa Wyspę Skalistą.
Podczas rejsu dwugodzinnego statek płynie dodatkowo obok zatoki Victoriniego, Drzewa Wisielca i wpływa do Zatoki Czarnego.
Wodna zapora na jeziorze Solińskim w Solinie ma prawie 82 m wysokości i 664 m długości. Była jedną z najpoważniejszych inwestycji XX w. w Polsce.
Budowa zapory w Solinie trwała dziewięć lat – oddano ją do eksploatacji w lipcu 1968 r.
W okresie od 29 października 1955 do 28 października 1956 w klasztorze internowany był prymas Stefan Wyszyński. W czasie pobytu w klasztorze duchowny mieszkał na pierwszym piętrze w pokoju nr 5.
Odwiedzający klasztor mają możliwość zwiedzenia pokoju prymasa, a także kaplicy, w której się modlił.
W trakcie warsztatów poruszane są aspekty rozwoju intelektualnego, emocjonalnego i społecznego dzieci i młodzieży. Poprzez zabawę, kreatywne zadania, gry, burze mózgów, psychodramy i dyskusje uczestnicy mają okazję rozbudzać wyobraźnię oraz zdobywać nowe doświadczenia. Podczas zajęć dzieci uczą się współpracy, komunikacji oraz poznają techniki rozwiązywania problemów co sprzyja budowaniu pewności siebie i samodzielności oraz ułatwia budowanie zdrowych relacji społecznych.
W okresie od 29 października 1955 do 28 października 1956 w klasztorze internowany był prymas Stefan Wyszyński. W czasie pobytu w klasztorze duchowny mieszkał na pierwszym piętrze w pokoju nr 5.
Odwiedzający klasztor mają możliwość zwiedzenia pokoju prymasa, a także kaplicy, w której się modlił.
Aby zapewnić jak najlepsze wrażenia, korzystamy z technologii, takich jak pliki cookie, do przechowywania i/lub uzyskiwania dostępu do informacji o urządzeniu. Zgoda na te technologie pozwoli nam przetwarzać dane, takie jak zachowanie podczas przeglądania lub unikalne identyfikatory na tej stronie. Brak wyrażenia zgody lub wycofanie zgody może niekorzystnie wpłynąć na niektóre cechy i funkcje.